Najtańsza operacja plastyczna jaką możesz zrobić

Gdyby zapytać większości z nas to każdy znalazłby coś z czym mógłby pójść do chirurga plastycznego, żeby mu poprawił wygląd w jakimś zakresie. Po co byśmy to zrobili? Po to by lepiej się czuć. A w efekcie, po to by być bardziej lubianym, bardziej atrakcyjnym, by zdobyć odwagę i robić to czego się boimy i po to by mieć szansę, żeby ktoś nas pokochał.

Takich pacjentów miał bardzo wiele dr Maxwell Matlz, który był jednym z pierwszych chirurgów plastycznych w USA. Do jego gabinetu zgłaszały się osoby z bardziej lub mniej widocznymi „skazami”, które były pełne nadziei, że gdy tylko zrobią tę operację plastyczną to ich życie odmieni się na lepsze.

Niestety nie we wszystkim przypadkach tak było. Czasem bardzo widoczna zmiana na lepsze nie zaowocowała znaczną zmianą na lepsze w życiu pacjenta. I to dało dr Matlzowi do myślenia. Jego badania w tym zakresie doprowadziły go do jednego kluczowego wniosku.

A mianowicie, każdy z nas ma swój własny obraz wewnętrzny, który odpowiada za to jak się zachowujemy i co o sobie myślimy. Ten obraz wewnętrzny może się zupełnie nie pokrywać z tym jak wyglądamy na zewnątrz.

Na pewno znasz osoby, które z zewnątrz są w powszechnym rozumieniu bardzo atrakcyjne, a zachowują się jak szare myszki i takie, w których na pierwszy rzut oka trudno się doszukać atrybutów atrakcyjności, a zachowują się jak by świat należał do nich. I taki właśnie wniosek opisał w swojej fantastycznej książce Psychocybernetyka dr Matlz.

Nasz wewnętrzny obraz siebie powstaje już od dzieciństwa na podstawie tego, jak traktują nas najbliższe dla nas osoby, osoby od których jesteśmy zależni. A potem do tego obrazu dochodzą to jak radzimy sobie w życiu i jak traktują nas inni ludzie, których spotykamy na drodze.

To jaki mamy ten wewnętrzny obraz siebie w głównej mierze wpływa na to jak żyjemy. Dlatego jeśli cokolwiek Tobie w Twoim życiu nie pasuje, czy jest coś z czego nie jesteś zadowolony, to potrzebujesz się zastanowić jaki obraz siebie powinieneś mieć, żeby móc reagować i działać tak jak byś chciał.

Chcesz być pewny siebie? Czy widzisz siebie swoimi w środku jako osobę pewną siebie?

Chcesz więcej się ruszać? Czy widzisz siebie w środku jako osobę wysportowaną?

Chcesz mieć lepsze relacje? Czy widzisz siebie w środku jako osobę lubianą, szanowaną, cierpliwą, życzliwą i kochającą i kochaną?

Cokolwiek w swoim życiu chcesz musi się to pokrywać z Twoim własnym obrazem siebie jaki masz w środku, żeby ta zmiana była łatwiejsza, skuteczna i trwała.

To jaki obraz siebie będziesz miał od dzisiaj?

Możesz sobie to sam napisać i żyć zgodnie z tym jaki naprawdę chcesz być, w środku i na zewnątrz 🙂

Powodzenia 😊

Małgosia

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *