RADOŚĆ I SATYSFAKCJA TO DWA FILARY SZCZĘŚCIA

Czy jesteś szczęśliwy? Mówi się, że szczęśliwe są tylko chwile. Czym jest szczęście? Co można zrobić, żeby być bardziej szczęśliwym?

Zastanawiając się nad tym doszłam do wniosku, że na to czy czuję się szczęśliwa składają się tak naprawdę dwa uczucia. Jedno to odczuwanie radości. Radości ze spotkania. Radości z tego, że jestem zdrowa, radość z tego, że jestem kochana i że mogę kochać. Radości, że mogę być w ciepłym domu w zimny wieczór. Wiele rodzajów radości. Radości, które czasem trwają tylko chwilę, a czasem trochę dłużej.

Drugim uczuciem, które daje mi duże poczucie szczęścia jest odczuwanie satysfakcji. Satysfakcji, że zrobiłam w końcu coś co długo odkładałam. Albo satysfakcji, że dobrze przygotowałam się do spotkania, i poszło po mojej myśli. Satysfakcji, że po wielu miesiącach żmudnej mojej pracy widzę rezultaty.

Radość odczuwa się wtedy kiedy robi się coś przyjemnego, często jest to coś co jest dość łatwo zrobić. A satysfakcję czuję się wtedy kiedy w działanie włożyło się swoją pracę, jakiś trud. Im większą pracę się włożyło tym większe uczucie satysfakcji.

Żeby czuć radość nie trzeba robić nic. A żeby czuć satysfakcję trzeba włożyć swój wysiłek. I to jest wspaniałe. Bo, gdyby była tylko radość, to nie mielibyśmy potrzeby rozwijania się, zmieniana na lepsze, dążenia do celu. Dlatego potrzebujemy satysfakcji, na którą czasem trzeba się mocno napracować, żeby móc ją czuć, jak np. przebiec maraton, albo przeżyć 40 lat razem.

I na koniec dnia kiedy czuję jednocześnie radość z tych wszystkich miłych przyjemnych chwil i satysfakcję z efektów swojej pracy. Wtedy czuję, że naprawdę jestem szczęśliwa, że mam szczęście. Mogę jednocześnie przeżywać wiele radości w ciągu dnia i odczuwać satysfakcję za każdym razem jak pokonam siebie i idę do przodu w obranym kierunku.

Dlatego, żeby co dzień czuć się szczęśliwa tworzę momenty i sytuacje, żeby w każdym dniu czuć radość. I jestem uważna na to, żeby zauważać radosne momenty. I jednocześnie co dzień wykonuję pracę, żeby widzieć rezultaty. Czasem widzę je od razu, a czasem długo muszę na nie czekać, ale w końcu są.

To jest według mnie sposób na szczęśliwe życie.

A Ty co o tym myślisz?

Pozdrawiam 😊

Małgosia

2

2 thoughts on “RADOŚĆ I SATYSFAKCJA TO DWA FILARY SZCZĘŚCIA

  1. Piękne 😉 Jestem na zakręcie swojego życia, w bardzo obniżonym nastroju. Szukam właśnie, co robić by życie dawało radość. Twój wpis bardzo mnie zainspirował i nastroił do dalszej walki i pokonania odrętwienia. Jest naprawdę piękny, dziękuję 😉

    1. Bardzo dziękuję za Twoje miłe słowa i cieszę się, że mój wpis Ci pomógł. Szczęście zapewniają drobne miłe chwile, ale też pokonywanie trudności i osiąganie celów 🙂 Trzymam kciuki za sukcesy i radość życia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *