KOCHAM SIEBIE BEZGRANICZNIE

Zaczyna się wiosna czyli nowa energia, radość, nadzieja, no i przede wszystkim miłość czuć w powietrzu :)

Ci, którzy są już w związkach mają szansę odświeżyć swoje uczucia, a ci którzy chcą kogoś poznać rozglądają się uważniej wokoło. Bo miłość do drugiej osoby, to to co nas nakręca najbardziej. Tylko, żeby kochać drugą osobę naprawdę, potrzebujemy najpierw kochać siebie. Jak mówi przykazanie: KOCHAJ bliźniego JAK SIEBIE SAMEGO. Ale co to znaczy kochaj siebie? Jak to na co dzień mam wyrażać?

Kocham siebie, dlatego cieszę się, że żyję, dlatego moje życie jest dla mnie ważne, ciągle poznaję siebie bardziej, ciągle mam ciekawość świata i ciągle próbuję nowych rzeczy, dlatego cieszę się, że mam wokół siebie bliskie mi osoby, chętnie poznaję też innych ludzi, nowe miejsca, potrawy, zwyczaje. Jestem otwarta na to co życie mi przynosi i na innych ludzi.

Kocham siebie, dlatego uważnie i świadomie przeżywam każdy dzień, wiem, że każdy dzień jest ważny, że każdy dzień jest darem, że każdy dzień jest dla mnie szansą na nowe odkrywanie świata, dlatego też wspieram innych, aby uważnie i świadomie przeżywali swoje życie.

Kocham siebie, dlatego wiem, że ja sama jestem odpowiedzialna za moje życie, moje szczęście, moje relacje z innymi, moje zdrowie, moją karierę, moje finanse, mój rozwój, mój czas wolny, i wiem, że inni tak samo powinni być za siebie samych odpowiedzialni. Chyba, że są to dzieci, które przez pewien czas są od nas zależne. Wiem, że nie wszystko jest ode mnie zależne, ale wiem też, że na bardzo wiele rzeczy i sytuacji mam wpływ.

Kocham siebie, dlatego wiem, że to jak wygląda moje życie zależy od mojej umiejętności panowania nad moimi myślami, słowami i działaniami, że moje życie zależy od moich przekonań, mojego nastawienia, dlatego dbam o to, żeby mieć pozytywne myśli, żeby mieć pozytywne nastawienie i przekonania wspierające mnie w działaniu, żeby moje słowa przyczyniały się do dobrej komunikacji z innymi, a moje czyny, były takie, żebym nie musiała się ich żałować i żeby doprowadzały mnie do realizacji moich marzeń i celów.

Kocham siebie, dlatego ciągle poznaję swoje talenty i zalety, wiem kiedy jestem np. zadowolona, radosna, optymistyczna, pełna energii i dlatego cieszę się jak inni wokół mnie też tak się zachowują. Mam swoje zainteresowania, swoje ulubione rzeczy, zajęcia i dlatego rozumiem, że inni też mają swoje ulubione zajęcia i sprawy, które dla nich są ważne, a których ja czasem nie rozumiem, a czasem nawet nie lubię.

Kocham siebie, dlatego znam własne słabości i wady, wiem kiedy jestem np. leniwa, marudna, pełna wątpliwości, przemądrzała, i kiedy mi się nie chce i kocham siebie w tym też, i dlatego wiem, że inni też mogą tak się zachowywać.

Kocham siebie, dlatego wybieram wolność, wolność od nałogów, uzależnień, zbytniego przywiązania do rzeczy, do opinii innych ludzi, do różnych spraw i sytuacji, i dlatego też wspieram innych w ich poczuciu wolności.

Kocham siebie, dlatego dbam o swoje ciało i swój wygląd, zdrowo się odżywiam, spędzam czas na powietrzu, regularnie ćwiczę, staram się być zadbana, akceptuję to jak wyglądam, dlatego rozumiem, że to też może być ważne dla innych.

Kocham siebie, dlatego akceptuję, że nie wszystko mam idealne, że się starzeję, że nie mam różnych talentów, że mam pewne ograniczenia, dlatego akceptuję niedoskonałości i ograniczenia innych.

Kocham siebie, dlatego wiem, że nie zawsze wszystko robię dobrze, nie zawsze szybko wiem czego chcę, nawet nie zawsze wiem, że coś robię źle, dlatego rozumiem, że inni też tak mogą, że też mogą popełniać błędy, że nie wszystko robią świadomie, że mogą mieć słabszy dzień.

Kocham siebie, dlatego przebaczam sobie, gdy moje zachowanie nie jest takie, jakie bym chciała, aby było, daję sobie szansę, jestem dla siebie wyrozumiała, dlatego też innym daję szansę, jestem wobec nich wyrozumiała i przebaczam im.

Kocham siebie, dlatego wiem, że mogę się zmieniać, wiem, że mogę pracować nad sobą i być bardziej taką jaką chcę być, dlatego wiem, że inne osoby, też mogą się zmienić i tak jak ja potrzebują w tym wsparcia.

Kocham siebie, dlatego wierzę w siebie, wierzę, że mogę się nauczyć nowych rzeczy, wierzę, że zrealizuję swoje cele, dlatego też wierzę w innych ludzi, w ich pomysły i marzenia.

Kocham siebie, dlatego wiem, że jeśli chcę więcej miłości w swoim życiu, to muszę bardziej kochać siebie i innych. Jeśli chcę więcej szacunku, to muszę bardziej szanować siebie i innych. Jeśli chcę więcej ciepła, muszę być bardziej ciepłą w stosunku do siebie i innych. We wszystkim czego chcę więcej, najpierw ja sama muszę się zmienić i być w tym lepsza, żeby być lepszą dla innych.

Kocham siebie taką jaka jestem. Taką jaką jestem dzisiaj i taką jaką będę jutro.

Kocham siebie bezgranicznie.

Czy potrafisz tak powiedzieć? Czy potrafisz tak kochać siebie?

Wspaniałej wiosny pełnej miłości!

10

4 thoughts on “KOCHAM SIEBIE BEZGRANICZNIE

  1. Pingback:12 NAWYKÓW, KTÓRE POMAGAJĄ MI BYĆ SZCZĘŚLIWĄ I POZYTYWNIE NASTAWIONĄ

  2. Tak.to jest prawda.i czasem tylko ma się dość. Bo łatwo jest kochać siebie i świat kiedy coś się chce chcieć …nawet nie aż tak… ale się chce jakoś i to wychodzi..lut szczęścia takiego ….niewypracowanego .nawet malokntencka postawa:)..i przychodzą góry. ..pagórki .góry. .życia. czasem tanim opanzjesz postawę miłości masz ochotę pieprz…ac to wszystko bo życie jest niesprawiedliwe np. I nie tylko dla ciebie .dla tych co np uważasz ze są ok…
    Łatwo jest rzec ..pierwszy …Ole to.trudno jest nauczyć się kochać siebie i życie .ale mozna.

    1. to wszystko prawda co napisałeś, ale w życiu mamy wybór jak zareagujemy na to co nam się nie podoba, albo kiedy nam się nie chce. fajne życie to wybór tego, że chcesz i że Ci zależy, na Tobie, na życiu, i zamiast myśleć o tym jak nie jest, rozwijasz w sobie umiejętność widzenia tego co jest. wtedy łatwiej jest kochać siebie i życie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *