5 NARZĘDZI, KTÓRE MASZ I KTÓRYMI MOŻESZ TWORZYĆ SWÓJ ŚWIAT PO SWOJEMU

Nasze życie tworzymy sami. Najpierw jako dzieci jesteśmy zależni od naszych rodziców albo opiekunów. Ale potem coraz bardziej wyrażamy nasze potrzeby, nasze pragnienia, to czego chcemy i czego nie chcemy. I żeby sprawnie, skutecznie poruszać się w tym świecie mamy do dyspozycji potężne narzędzia. Każdy z nas je ma. W swoim zasięgu. Zawsze przy sobie. Tylko trzeba się uczyć z nich świadomie korzystać.

Te narzędzia to:

1. Myśli.

2. Emocje.

3. Nastawienie.

4. Słowa.

5. Czyny.

Za pomocą tych narzędzie możemy wyczarować w sobie i wokół siebie wszystko to, na czym nam zależy.

Myśli.

Wszystko zaczyna się w naszej głowie. Nasze marzenia, wyobrażenia, pomysły. Wypływają z naszego umysłu. Im więcej pozytywnych myśli, tym pozytywniejsze życie. Im więcej odważnych dociekliwych myśli, tym ciekawsze odpowiedzi i miejsca do których zaglądamy.

Emocje.

Różne myśli wywołują różne emocje. Myśli pozytywne wywołują pozytywne emocje. A myśli nieprzyjemne, nieprzyjemne emocje. Emocje są naszym kompasem pomagającym nam zorientować się w tym co czujemy odnośnie wybranych pomysłów czy sytuacji.

Nastawienie.

Z głęboko zakorzenionych emocji i uczuć rodzi się nastawienie. Które również można zmieniać. I które trzeba w sobie rozwijać i utrzymywać, jeśli chcesz osiągać długoterminowe cele.

Słowa.

Słowa mają wielką moc. Mogą ranić, i mogą budować. Im bardziej uważnie dobierasz swoje słowa, im więcej ciepłych, przyjemnych, miłych słów od Ciebie płynie, tym bardziej radosnych i życzliwy świat masz wokół siebie.

Czyny.

Nasze działania pomagają nam osiągać zamierzone rezultaty. To nasze działania pokazują innym i nam samym, na czym nam naprawdę zależy. Dzięki naszym działaniom widzimy to co powstało w naszych myślach, w świecie realnym.

 

Korzystaj ze swoich narzędzi mądrze, świadomie, w kierunku na którym Ci zależy.

Te narzędzia masz zawsze pod ręką i one wystarczą do tworzenia świata po swojemu 🙂

Powodzenia 🙂

Małgosia

 

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *