TYLKO TY MOŻESZ UMÓWIĆ TAKIE SPOTKANIE – SPOTKANIE SAM ZE SOBĄ

Ostatnio byłam na spotkaniu z naszym olimpijczykiem Mateuszem Kusznierewiczem. Mateusz po licznych zwycięstwach sportowych teraz realizuje kolejne w biznesie. Ma na to wiele sprawdzonych sposobów, ale jeden spodobał mi się szczególnie, ponieważ jest to coś co ja też robię od paru lat – spotkanie „sam ze sobą”.

Spotkanie „sam ze sobą”, to godzina co tydzień, którą przeznaczasz na zastanowienie się co się w Twoim życiu dzieje. Tak, żeby zobaczyć czy jesteś zadowolony z tego co jest, co masz, żeby pomyśleć i zaplanować kolejne kroki, czy żeby pomyśleć jak mieć jeszcze lepsze relacje z najważniejszymi osobami w Twoim życiu.

Tutaj jest lista pytań, które ja sobie zadaję i na które odpowiadam na takim spotkaniu ze sobą:

Samopoczucie: Jak się czuję? Co u mnie słychać? Czy jestem zestresowana czy raczej zrelaksowana?

Rodzina: Jak wyglądają moje relacje z najbliższymi? Z dalszą rodziną? Może czas kogoś odwiedzić? Zaplanować urodziny, rocznice, niedzielny obiad?

Ludzie: Czy mam wokół siebie pozytywnych ludzi? Czy oni są dla mnie wsparciem? Czy mnie motywują i inspirują? Kogo ostatnio poznałam? Gdzie warto pójść, żeby poznać kolejnych ciekawych ludzi?

Komunikacja: Jak wyglądają rozmowy i relacje w moim życiu? Czy czuję, że jestem rozumiana i czy sama dobrze rozumiem innych ludzi? Czy naprawiam błędy i pogłębiam ważne dla mnie znajomości? Czy unikam trudnych tematów?

Zdrowie: Czy jestem zdrowa? Co robię, żeby utrzymać dobrą formę? Czy to wystarczy? Czy może powinnam robić coś więcej? Może powinnam zrobić jakieś badania kontrolne?

Jedzenie: Czy zdrowo się odżywiam? Czy mam problemy z trawieniem?

Sen: Czy się wysypiam? Jeśli źle się to dlaczego?

Poziom energii: Czy jestem pełna energii czy raczej na zwolnionych obrotach? Czy za bardzo polegam na kawie, żeby mieć energię?

Koncentracja: Czy potrafię się koncentrować na tym co dla mnie ważne? Czy jestem zdyscyplinowana w realizowaniu moim celów?

Pieniądze: Jak zarządzam swoimi pieniędzmi? Czy mam poczucie bezpieczeństwa finansowego?

Praca: Czy lubię swoją pracę? Czy jest ona dla mnie wyzwaniem? Co chcę osiągnąć w najbliższej przyszłości? Co chcę osiągnąć w dłuższej perspektywie? Czy mam dobre relacje z osobami, z którymi pracuję? Co jest największym problemem w mojej aktualnej pracy? Kto mógłby mi z tym pomóc?

Umiejętności: Jakich umiejętności ostatnio się nauczyłam? Czego powinnam się jeszcze nauczyć?

Potencjał: Czy czuję, ze żyję pełnią życia? Czy raczej oby jakoś przeżyć dzień za dniem?

Marzenia: Czy mam wyznaczone cele i marzenia na kolejny miesiąc, rok? I czy je realizuję?

Rutyna: Czy dobrze wykorzystuję każdy dzień? Czy robię to co sobie zaplanowałam?

Odporność: Jak sobie radzę z przeciwnościami, trudnościami w życiu? Czy rozwiązuje problemy i jestem kreatywna? Czy raczej czuje, że zaraz się poddam?

 

To takie pytania na rozpoczęcie przyjrzeniu się ważnym obszarom z mojego życia. Często jest to czas wymyślania rozwiązań, spojrzenia trochę z boku i z lotu ptaka na swoje życie. To czas ważny, bo daje mi poczucie sensu i kierunku oraz radości z tego co mam i motywacji do robienia dalej kolejnych ciekawych rzeczy.

Bardzo polecam Ci takie spotkanie sam ze sobą.

Spróbuj i zobaczysz co może się stać ?

Powodzenia!

 

 

 

2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *