TRZY KLUCZE DO SZCZĘŚCIA: JEDEN DO WOLNOŚCI, DRUGI DO RADOŚCI, A TRZECI DO SPOKOJU

Zamiast 101 porad tylko trzy rzeczy wystarczy ciągle nieustannie robić, żeby czuć się szczęśliwym. Każdy z nas potrafi je zrozumieć. Ale jeśli nie masz w nich wprawy to na początku może być trudno Ci je autentycznie stosować. A potrzeba je cały czas w sobie odnawiać. Codziennie używać tych kluczy, żeby w każdym dniu czuć się szczęśliwym.

Tymi kluczami są WYBACZENIE, WDZIĘCZNOŚĆ i SAMODYSCYPLINA.

Jeśli potrafisz codziennie wybaczać to nie masz w sobie nic ze złości, z rozczarowania, ze smutku.
Jeśli potrafisz codziennie czuć wdzięczność to masz w sobie codziennie uczucie radości i obfitości.
Jeśli potrafisz codziennie być zdyscyplinowanym to masz poczucie pewności, spokoju i kontroli nad własnym życiem.

I to są właśnie niezbędne klucze do szczęścia.

Jeśli nie czujesz się zupełnie szczęśliwy to najpierw potrzebujesz wybaczyć sobie i wszystkim osobom, które do tej pory pojawiły się w Twoim życiu, co do których czujesz jakiś żal. Potrzebujesz i sobie i im wybaczyć wszystko, każdą jedną rzecz, która siedzi w Twojej głowie. To może być trudne. Często jest bardzo trudno. Ale ten brak wybaczenia jest jak ciężar, jak mur, który odgradza Ciebie od radości. Potrzebujesz prawdziwie szczerze przebaczyć. Dopiero wtedy będziesz wolny.

Potrzebujesz przebaczyć sobie za to wszystko co zrobiłeś do tej pory, a z czego nie jesteś zadowolony i to czego nie zrobiłeś do tej pory, a czego żałujesz. A innym za to co zrobili, i co ci się nie podobało i czujesz, że Ciebie skrzywdziło i za to czego nie zrobili, a chciałeś, żeby zrobili.

Potrzebujesz przebaczyć wszystko. I potrzebujesz mieć nawyk przebaczania w każdej chwili na co dzień, jak tylko coś nie idzie po Twojej myśli. Musisz być chojny w przebaczaniu. Jeśli masz coś mieć w nadmiarze to właśnie przebaczanie. Ciągle. Nieustanne. Tylko w ten sposób zawsze będziesz wolny. Od wszystkich niepotrzebnych, negatywnych, złych myśli, uczuć i emocji. To wybaczenie musi wychodzić od Ciebie. Bez proszenia o nie. To jest Twój dar dla Ciebie.

W wybaczeniu potrzebujesz dojść do takiej płynności, że będziesz to robić momentalnie, nawykowo, od razu. To musi się stać Twoją drugą naturą.

Potrzebujesz zawsze wybaczać innym, żeby zawsze wybaczać sobie. Im bardziej potrafisz wybaczać innym tym łatwiej wybaczyć sobie. Im łatwiej wybaczać sobie tym łatwiej innym.

Codziennie masz tysiące okazji, żeby wybaczać. Kierowcy, który wjeżdża Ci na pas; matce, która stoi przed Tobą w kolejne i krzyczy na swoje dziecko w sklepie.

Bez przebaczenia jesteś emocjonalnie związany z osobą, której nie możesz wybaczyć. Te negatywne emocje i myśli powodują ciągłe powracanie w myślach do wydarzeń i słów, których nie możesz wybaczyć.

Przebaczenie tworzy wolną przestrzeń w Twoim sercu i w Twojej głowie na nowe, lepsze, przyjemniejsze doświadczenia.

Brak wybaczenia to życie w strachu. W strachu, że znowu coś takiego może Ciebie spotkać.

WYBACZENIE TO KLUCZ DO WOLNOŚCI.

Czy jest w Twoim życiu ktoś komu nie możesz wybaczyć? Jakaś osoba? Bóg? Albo jest coś za co sobie nie możesz wybaczyć? Wiesz, że dopóki tego nie zrobisz nie będziesz wolny? Wolny do tego, żeby być ze sobą i z każda osobą w szczęśliwej relacji? Masz wybór. Wybaczenie nie jest łatwe, ale jest konieczne. I tak naprawdę to kim jesteś, żeby nie wybaczyć? Wszystko co dajesz innym dajesz tak naprawdę sobie.

Czujesz, że jesteś wolny i chcesz czuć więcej radości z swoim życiu?

Potrzebujesz czuć wdzięczność. Bez końca. Za wszystko. Za wszystko co Ci się w życiu przydarza. Za rezultaty Twoich działań, nawet jeśli nie są takie jakie chcesz. Za wszystkie lekcje i doświadczenia, które Ci daje życie.

Już od rana możesz czuć wdzięczność za kolejny dzień życia. Za miłość i obecność bliskich osób w Twoim życiu. Za pracę, którą masz wykonać. Za ludzi których spotkać. Za zdrowie, ręce, nogi, zmysły. Za ciepły posiłek i orzeźwiający prysznic. Za wyzwania i trudności, które pokazują Ci kim jesteś i na co Ciebie stać i dzięki którym możesz rozwijać swoją kreatywność, charakter i siłę. Za chwilę spokoju, muzykę i zielony trawnik za oknem. Jest mnóstwo rzeczy za które możemy czuć wdzięczność.

Im bardziej potrafisz dostrzegać to co się w Twoim życiu dzieje, czuć wdzięczność i cieszyć się każdym aspektem Twojego życia tym większa radość w Tobie. Wszystko jest darem. I tylko Twoja wrażliwość określa ilość rzeczy, za które czujesz wdzięczność.

Wdzięczność chroni nas przez poczuciem, że coś się nam od życia należy. Chroni nas przed znieczulicą i obojętnością na obecność różnych osób, które są w naszym życiu. A pomaga nam ciągle być wdzięcznym za tę obecność. Ciągle być zafascynowanym drugim człowiekiem.

W relacjach, w których jest wdzięczność nie ma rutyny ani nudy. Jest radość z bycia razem.

WDZIĘCZNOŚĆ TO KLUCZ DO RADOŚCI.

Za co czujesz wdzięczność? Czy Twoja lista jest krótka czy długa? Naucz się przynajmniej raz dziennie pomyśleć o tym wszystkim za co jesteś wdzięczny. Taka chwila od razu da Ci właściwą perspektywę. Napełni energią i radością.

Żeby wybaczenie i wdzięczność stały się drugą naturą i żeby żyć tak jak chcemy potrzebujemy jeszcze jednej umiejętności – samodyscypliny, czyli umiejętności trwania w wybranych dobrych nawykach i decyzjach.

Każdego dnia jesteśmy kuszeni, żeby wybierać takie zachowania i rzeczy, które dałyby nam tylko krótkotrwałą przyjemność. Nasz system natychmiastowej nagrody walczy o to, żeby odciągnąć nas od naszych dobrych postanowień. Rzeczy, które mają nam zapewnić sukces i szczęście na wiele lat.

Samodyscyplina jest naszą tarczą przeciwko tym pokusom, które pęcznieją, gdy chcemy zmienić swoje życie na lepsze. Gdy chcemy wprowadzać wyższe standardy dla siebie, gdy chcemy pracować nad lepszym jutrem. Jest naszą bronią przeciwko wymówkarstwu, lenistwu i bylejakości.

SAMODYSCYPLINA TO KLUCZ DO SPOKOJU.

Działanie zgodne z naszymi postanowieniami daje nam coraz większą pewność siebie, wiarę w sobie. daje nam przewidywalność, poczucie kontroli i wpływu na nasze życie. A to daje nam spokój, wytrwałości i cierpliwość w dążeniu do celu.

Czy masz w swoim ręku takie klucze?

Czy potrafisz z nich korzystać?

Teraz już wiesz co zrobić, żeby mieć w sobie i swoim życiu więcej szczęścia.

Powodzenia 🙂

Małgosia Zalewska

4

2 thoughts on “TRZY KLUCZE DO SZCZĘŚCIA: JEDEN DO WOLNOŚCI, DRUGI DO RADOŚCI, A TRZECI DO SPOKOJU

  1. Czy wszystkim wystarczą te trzy rzeczy? Jednym wystarczą sukcesy finansowe, a inni nie potrafią być naprawdę szczęśliwym bez prawdziwej miłości?
    Życzę wymarzonego poczucia szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *