TO OD CZEGO NAPRAWDĘ ZALEŻY NASZE ŻYCIE

 

Stworzenie sobie dobrego i fajnego życia nie jest łatwe. To zawsze było i będzie trudne wyzwanie wynikające z działania wielu zmiennych: Twojej samoświadomości, Twojej dojrzałości, Twoich możliwości, ludzi, którymi się otaczasz i tych od których trudno się oderwać.

 

Twoja samoświadomość

 

To jest to co o sobie myślisz. To co myślisz o tym do czego jesteś zdolny. To czy znasz siebie. Czy wiesz kim jesteś, i kim nie jesteś. To co jest dla Ciebie ważne, i to co nie ma dla Ciebie dużego znaczenia. To kim chcesz być i co robisz w tym kierunku.

 

Twoja dojrzałość

 

To to jak bardzo bierzesz odpowiedzialność za swoje życie. Jak bardzo masz poczucie, że sam wpływasz na swoje życie. To to bardzo chętnie podejmujesz się realizacji swoich marzeń i celów, bo wiesz, że Twoje życie jest Twoje, żyjesz tu i teraz i Twoje życie i Twoje sprawy są dla Ciebie ważne. Czy Twoja dojrzałość jest tak duża, że możesz wziąć odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i za innych?

 

Twoje możliwości

 

Każdy z nas żyje w określonych okolicznościach, okolicznościach rodzinnych, społecznych, krajowych. Każdy z nas ma inne talenty, inne podejście do życie, inną otwartość na nowe doświadczenia. Te wszystkie okoliczności tworzą pewne możliwości. A od tego czy mamy odwagę zależy czy z nim skorzystamy. Każdy z nas ma możliwość polepszenia sobie swojego życia w jakimś stopniu już dziś. Tylko czy z tego korzystamy?

 

Ludzie, którymi się otaczamy

 

Żyjemy w świecie, w którym mamy niemal nieograniczone możliwości do docierania do ludzi na każdym krańcu świata. Wszystkie osoby, z którymi spędzamy czas, których słuchamy, mają na nas wpływ. Stajemy się w pewnym stopniu do nich podobni, zaczynamy podobnie myśleć. Interesujemy się podobnymi tematami i zagadnieniami. Podobnie spędzamy czas wolny. Te osoby, które wybieramy sobie na towarzyszów życia, na naszych partnerów życiowych, na naszych przyjaciół, współpracowników, mają na nas wpływ. Jaki wpływ mają te osoby na Ciebie? W którą stronę Ciebie ciągną?

 

Ludzie, od których trudno się oderwać

 

Oprócz ludzi, których sami wybraliśmy są też osoby, których może sami byśmy nie wybrali, na towarzyszy naszego życia. To mogą być nawet nasi rodzice, nasze rodzeństwo, a czasem wybrany mąż czy żona, z którą dzisiaj jakby mało mamy wspólnych tematów. Ale ze względu na te więzi te osoby są i zawsze będą w naszym życiu. One też mają na nas wpływ. I szczególnie jeśli jest to wpływ negatywny, to warto, jeśli to możliwe, zmniejszać ilość wspólnego czasu. Ale warto też pamiętać, że dzięki tym osobom, możemy jeszcze bardziej rozwijać w sobie życzliwość, cierpliwość, wyrozumiałość, opanowanie.

 

 

Jak to wygląda u Ciebie? Czy jesteś z siebie zadowolony?

 

Powodzenia!

Małgosia

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *