SZCZĘŚCIE, ZDROWIE I BOGACTWO W 7 KROKACH

 

 

Szczęście, zdrowie i bogactwo to marzenie wielu ludzi. I dla wielu pozostaje tylko marzeniem. Ale przy pomocy odpowiedniej wiedzy i umiejętności można dążyć do zrealizowania tego marzenia i wiedzieć je na co dzień w realu.

Tę wiedza i umiejętności można przyporządkować do 7 obszarów, kroków, które należy systematycznie wykonywać. Te kroki to:

  1. Planowanie.
  2. Zarządzanie swoim czasem.
  3. Dbanie o swoje ciało.
  4. Dbanie o swój umysł.
  5. Dbanie o swoją karierę.
  6. Dbanie o swoje finanse.
  7. Dbanie o swoje szczęście.

 

Planowanie

Planowanie ułatwia osiągniecie wszystkich sześciu pozostałych obszarów. Jeśli nie planujesz sukcesu w zmienianiu i poprawianiu tych obszarów to zdajesz się na szczęśliwy przypadek, a to może się nie zdarzyć. Planowanie pomaga Ci ustalać cele i mierzyć Twój progres w każdym obszarze Twojego życia.

Zarządzanie swoim czasem

Czas to nasz najbardziej cenny zasób. Dlatego ważne jest, żeby bardzo go cenić i dobrze wykorzystywać. Każde zadanie, rozwój relacji wymagają czasu. Ludzie, którzy osiągają sukcesy cały czas starają się jak najlepiej wykorzystać swój czas. Robią listy rzeczy do zrobienia każdego dnia, ustanawiają priorytety, zastanawiają się jak najszybciej mogą osiągnąć to co chcą. I od czego zacząć.

Dbanie o swoje ciało

Tak dużo w naszym życiu zależy od dobrego samopoczucia, dobrego zdrowia. Dlatego dbanie o swoje ciało i dbanie o swoją sprawność, to bardzo dobra inwestycja swojego czasu i uwagi. To co jesz, czy nawadniasz odpowiednio swój organizm, ile czasu przeznaczasz na ruch, na przebywanie na świeżym powietrzu wszystko to kumuluje się i uwidacznia nie tylko w Twojej sylwetce, ale i w tym jak się czujesz i ile masz energii. I jak długo będziesz się cieszyć sprawnością. Dbanie o swoje ciało to też adekwatny wypoczynek i sen, i umiejętność radzenia sobie ze stresem, który również odbija się na naszym zdrowiu.

Dbanie o swój umysł

Te trzy elementy pomagają zrozumieć znaczenie tego obszaru: zdyscyplinowanie, pewność siebie, własny cel. To od Twojego umysłu, od Twojego sposobu myślenia, zależy to jak żyjesz. Umiejętność zdyscyplinowania, myśli wspierające Twoją wiarę w siebie i dążenie do realizacji celów rozwija pewność siebie. Spora cześć ludzi nie ma planu na to, żeby przeżyć dobre, szczęśliwe i zdrowe życie. Nie szanuje swojego czasu. Nie ma pomysłu na swoją karierę, nie praktykuje dyscypliny, żeby być finansowo niezależnym. Żyje w ignorancji. Nie czują się odpowiedzialni za swoje życie. Takie mają przekonania i takie postępowanie. Dlatego sam potrzebujesz świadomie wybierać to jak myślisz, o sobie, o swoim życiu, o swoich możliwościach, i planować realne zadania, żeby wdrażać swoje cele w życie.

Dbanie o swoją karierę

W tym pomaga myślenie, że jesteś swoją własną firmą. Firmą świadczącą Twoje usługi. Możesz wtedy łatwiej zobaczyć jak możesz podnosić wartość swojej własnej firmy, poprzez swoje umiejętności, kompetencje, zakres usług czy lepszą prezentację siebie i swoich pomysłów.

Dbanie o swoje pieniądze

Bez myślenia i edukowania się na temat finansów trudno realizować swoje finansowe cele. Możesz zwiększać swoje przychody, ale jeśli wszystko wydajesz, a nawet więcej niż zarabiasz to nigdy nie będziesz na plusie.

Dbanie o swoje szczęście

Już w tej chwili możesz wybrać, że będziesz szczęśliwy, że Twoje szczęście jest dla Ciebie ważne. Twoje szczęście nie zależy od tego ile masz, ani czego nie masz, ale od Twojego sposobu myślenia, Twojej perspektywy. Tego jak widzisz wydarzenia w swoim życiu, i jak na nie reagujesz. Dbanie o swoje szczęście to aktywne i uważne bycie w relacjach, które sprawiają Ci radość. To dzielenie się ważnymi chwilami i pomnażanie tych chwil w swoim życiu.

 

Dbając regularnie o te wszystkie obszary i idąc krok za krokiem w kierunku, który sam obrałeś, czyli w kierunku szczęśliwego życia w zdrowiu i bogactwie możesz zajść tam gdzie chcesz. Nie ma ograniczeń do Twojego umysłu, Twojego nastawienia i Twojej dyscypliny w realizowaniu tych celów.

Powodzenia 😊
Małgosia

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *