SEKRETY NAJBOGATSZEGO CZŁOWIEKA W BABILONIE

Jeśli chcesz mieć więcej pieniędzy to najlepiej zrobić tak jak Bansir i Kobbi i pójść po radę do Arkada, najbogatszego człowieka w Babilonie.  Bansir i Kobbi ciężko pracowali, ale mimo to ciągle nie potrafili zgromadzić żadnego majątku. Mieli za sobą szereg nieudanych inwestycji i zastanawiali się czy najbogatszy człowiek w Babilonie miał po prostu szczęście, że udało mu się stać tak bogatym. Tak się zaczyna jedna z najbardziej popularnych książek na temat finansów osobistych Georga Claysona. A jakie rady daje Arkad?

Pierwsza rada:

Najpierw płać sobie. Z tego co zarabiasz przynajmniej 10% odłóż, a dopiero z pozostałej część sfinansuj swoje rachunki i życie.

Druga rada:

Planuj swoje wydatki. Planuj swoje wydatki tak, abyś miał na zapłatę tego co koniecznie musisz kupić, oraz na rozrywkę i zaspokojenie wartościowych pragnień, bez konieczności wydawania więcej niż 90% swojego dochodu.

Trzecia rada:

Spraw, aby każda moneta pracowała. Wszystkie pieniądze, które masz powinny przynosić odsetki, zyski.

Czwarta rada:

Nie trać pieniędzy. Każdy jest kuszony super okazjami, możliwościami szybkiego zysku itp., ale Ty bądź mądrzejszy i uważaj szczególnie na entuzjastyczne oferty od krewnych, znajomych, przyjaciół.

Piąta rada:

Bądź właścicielem domu, w którym mieszkasz. Kiedy kupujesz dom czy mieszkanie, postaraj się o jak największy wkład własny. Pozostałą kwotę spłać najszybciej jak możesz.

Szósta rada:

Zabezpiecz swoją starość. Zarządzając swoimi pieniędzmi planuj zabezpieczenie swoich dochodów na starość jak również ubezpieczenie siebie i swojej rodziny na wypadek, gdybyś nie był zdolny do zarabiania pieniędzy.

Siódma rada:

Zwiększaj możliwości zarobku. Pracuj nad własnymi możliwościami, nauką, zdobywaniem mądrości i umiejętności oraz postępowaniem, które pozwala zachować do siebie szacunek. Im więcej masz mądrości, tym więcej jesteś w stanie zarobić.

 

To najważniejsze zasady zarządzania swoimi pieniędzmi i sposoby na lepsze życie, w którym jest więcej spokoju i możliwości.

 

Powodzenia!

Małgosia Zalewska

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *