PRZED NAMI NOWY ROZDZIAŁ 2017

 

PRZED NAMI NOWY ROZDZIAŁ. CZYSTA KARTKA.

 

Właśnie się zaczął Nowy Rok 2017! Na początku roku mamy nowe nadzieje, marzenia, energię. I to jest fajne!

Co najbardziej chciałbyś, żeby się w tym roku zadziało?

Wiesz dokładnie czego chcesz? Potrafisz to sobie wyobrazić? Wiesz dokładnie gdzie będziesz jak będziesz widział przed oczami swoje spełnione marzenie? Jak będziesz ubrany? Z kim będziesz? Czy jest to bliższa relacja z jakąś osobą? Jakaś konkretna liczba na koncie? Konkretne stanowisko? Konkretna firma? Wielkość sprzedaży? Zysku? Liczba klientów? Czy możesz zrobić zdjęcie, które będzie pamiątką z tego wydarzenia? Np. zdjęcie z wakacji marzeń, albo zdjęcie stanu konta? Coś co bardzo konkretnie pokaże, że to zrobiłeś? Że spełniłeś swoje marzenie?

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, to poświęć chwilę w tym tygodniu na dokładne wyobrażenie sobie tego czego chcesz. Tego czego chcesz dla siebie w życiu prywatnym i zawodowym. Tego co chcesz w swoich relacjach z bliskim, z przyjaciółmi, w obszarze zdrowia, wagi, finansów, pracy, rozwoju osobistym i duchowym. Co z tego co chciałabyś osiągnąć, możesz zrealizować już w tym roku? Jaką część swojego dużego marzenia? A może jest to marzenie, na który wystarczy poświecić kilka miesięcy i mógłbyś to już w tym roku zrealizować?

Jak już wiesz czego chcesz tak bardzo dokładnie, to teraz pomyśl, jaką osobą musisz się stać, żeby to osiągnąć. Na przykład jeśli chcesz awansować, to jakie nowe umiejętności potrzebujesz rozwinąć? Czy znasz osoby na tym stanowisku o którym marzysz? Jakie one są? Jakie mają umiejętności? Co Ci się w nich podoba? W czym mógłbyś je naśladować?

Jeśli chcesz na przykład mieć na koniec roku oszczędności w określonej kwocie, to może musisz zaplanować ile potrzebujesz oszczędzać w każdym miesiącu, może potrzebujesz rozsądniej wydawać swoje pieniądze, może potrzebujesz nauczyć się czerpać radość z przyjemności, które nie kosztują zbyt wiele, żebyś mógł jednocześnie cieszyć się życiem i cieszyć się widząc jak rośnie kwota na koncie?

Jeśli chciałbyś być w relacji, może potrzebujesz pomyśleć, z jaką osobą chciałbyś być w relacji, i z jaką ta osoba chciałaby być w relacji, i zmienić niektóre swoje zachowania, żeby być dla takie osoby bardziej atrakcyjnym?

Jeśli chcesz mieć lepszą relację z mężem lub żoną, to może powinieneś lepiej planować swoją pracę, żeby nie zostawać każdego dnia po godzinach, albo być bardziej opanowany i najpierw dokładnie wysłuchać małżonka zanim wyrazisz swoją opinię? A może powinieneś po prostu zapytać co masz robić, żeby być lepszym mężem lub żoną i dowiesz się bezpośrednio co jest dla niej lub dla niego naprawdę ważne?

Jak już będziesz mieć kilka pomysłów jaką osobą musisz być i jakie umiejętności w sobie rozwinąć, to od teraz od razu zacznij wyrabiać w sobie te cechy i umiejętności, żeby osiągnąć to co chcesz.

Powodzenia 🙂

Szczęścliwego Roku 2017!

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *