PIĘKNO JEST W OCZACH PATRZĄCEGO

Dlaczego jednej osobie coś się podoba, a drugiej nie?

 

Próbowałeś kiedyś kogoś do czegoś przekonać, a on zupełnie nie rozumiał o czym mówisz? Zastanawiasz się co ona w nim widziała? Nie rozumiesz dlaczego Twój potencjalny klient nie widzi tych wszystkich korzyści, o których mu mówisz? Dziwisz się, gdy ktoś Ci mówi, że jesteś w czymś bardzo dobry, albo że masz jakiś talent, chociaż Ty sam tego nie widzisz?

 

To wszystko dlatego, że… piękno jest w oczach patrzącego.

 

To jedno z moich ulubionych powiedzonek, które tak dobrze wyjaśnia jak funkcjonuje nasz świat.

Piękno jest w oczach patrzącego (w j. angielskim „beauty is in the eye of the beholder”).

Bo to każdy z nas, sam, osobiście, decyduje co jest dla niego atrakcyjne. Na podstawie własnych wewnętrznych obrazów, wartości, przekonań, potrzeb.

Podobają ci się ludzie odważni? Będziesz widział odwagę u innych. Podobają ci się blondynki? Będziesz widział wokoło blondynki. Podobają ci się czerwone samochody? Wokoło mnóstwo takich twoje oczy wyłapią.

 

A jeśli chcesz być przekonujący, to po prostu potrzebujesz tak mówić do drugiej osoby, żeby wytworzyć w jej umyśle obrazy, które będą dla niej przekonujące, atrakcyjne. Obrazy, które ona będzie chciała zrealizować, urzeczywistnić.

 

Dlatego, jeśli chcesz być bardziej skuteczny w komunikacji i działaniu to:

  1. Poznaj najpierw świat drugiej osoby, swojego klienta, osoby, która Ci się podoba. Zobacz jak ona widzi świat, na co zwraca uwagę, co jest dla niej ważne.
  2. Pomyśl, jaki obraz wykorzystujący Twój produkt, usługę, czy z Tobą w tle, będzie dla tej osoby atrakcyjny.
  3. Pomóż jej stworzyć obrazy w jej oczach, które przekonają ją, że warto nabyć Twój produkt, usługę czy po prostu spotkać się z Tobą.
  4. Wyszukuj osoby, które już mają w sobie te obrazy, do których Twój produkt, usługa, czy Ty już teraz pasujesz. Takie osoby nazywa się w sprzedaży early adopters, a w relacjach masz wrażenie, że nadajecie na tych samych falach, dlatego, że ona już teraz widzi świat podobnie jak Ty.

 

Piękno jest w oczach patrzącego.

 

Jakie piękno i ile piękna widzisz wokoło?

 

szczęścia na co dzień 🙂

Małgosia

4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *