JESTEŚ WYSTARCZAJĄCO DOBRY I ZASŁUGUJESZ NA SZCZĘŚCIE

Na efekty w naszym życiu składają się trzy elementy: pierwsze ) co myślimy, że jest dla nas możliwe, drugie) nasze umiejętności i trzecie) nasze działania. Zwykle jak chcemy zmienić coś w naszym życiu to skupiamy się na rozwijaniu umiejętności, np. pójdziemy na jakiś kurs albo zabieramy się do działania i idziemy na siłownię. A w obszarze tego co o sobie myślimy nic się nie zmienia.

A to co myślimy o sobie jest najważniejszym elementem naszego mentalnego systemu operacyjnego, który kieruje naszymi działaniami, uczuciami, emocjami. Jaki masz obraz siebie? Co o sobie myślisz? Pomyśl jakie masz marzenia i czy wierzysz, że mógłbyś je zrealizować? Czy naprawdę wierzysz w siebie? Czy tam, głęboko w środku, myślisz o sobie dobrze? Czy lubisz siebie? Czy lubisz swoje towarzystwo? Jeśli tak to super! Gratuluję! Tak trzymaj, wierz w siebie i nigdy nie pozwól, żeby coś tę w wiarę w Tobie zniszczyło. Wiara w siebie, wiara, że możemy osiągnąć to czego pragniemy jest niezbędna.

A jeśli tam, głęboko, pojawiają Ci się myśli, że jednak nie jesteś taki fajny, że jednak powinieneś najpierw coś zmienić, albo najpierw się czegoś nauczyć, albo najpierw coś zrobić, zanim będziesz mógł myśleć o sobie lepiej, to chcę Ci powiedzieć, że już teraz jesteś wystarczająco dobry i że zasługujesz na szczęście. Jasne, że to może będzie wymagało pracy nad sobą, zmiany niektórych zachowań. Ale już teraz, taki jaki jesteś, przez sam fakt, że żyjesz, jesteś wystarczająco dobry, żeby realizować swoje marzenia i zasługujesz na szczęście. To zapisano nawet w amerykańskiej konstytucji. Prawo każdego człowieka do dążenia do szczęścia.

Jeśli ktoś kiedyś powiedział Ci, że nie jesteś wystarczająco dobry i nie zasługujesz na szczęście, to wiedz, że mówił nieprawdę. Eleanora Roosevelt powiedziała, że nikt nie może Ciebie zranić bez Twojej zgody. Nigdy nikomu nie dawaj prawa do tego, żeby odebrał Ci marzenia i wiarę w siebie, żeby spowodował, że zaczniesz w sobie wątpić.

Już dziś jesteś wystarczająco dobry, żeby zacząć realizować swoje marzenia.

Już dziś zasługujesz na szczęście, dobre traktowanie, dobre relacje, na miłość.

Zawsze o tym pamiętaj, jak pojawia Ci się jakiekolwiek zwątpienie.

Chroń swoją wiarę, chroń swoją wiarę w sobie.

I działaj.

Codziennie w kierunku swoich marzeń.

Powodzenia 🙂

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *