JAKI OBRAZ SIEBIE MASZ W ŚRODKU?

Ten obraz jest dla mnie wyjątkowy. Ciekawa jestem co Ty czujesz jak na niego patrzysz? Z czym Ci się kojarzy? Oglądanie go na ekranie nie oddaje wrażenia jakie robi na żywo, bo jest całkiem spory, ma 91 x 91cm, ale i tak moi znajomi, którzy go widzieli mają skrajnie różne odczucia. Ja też tak miałam.

malarka Miriam Łaga
malarka Miriam Łaga

Kiedy zobaczyłam ten obraz pierwszy raz to przestraszyłam się go. Bałam się go. Coś mnie do niego ciągnęło, ale z jakiegoś powodu bałam się go. Miałam takie poczucie, że zobaczyłam siebie, siebie w środku. Nie podobało mi się to co zobaczyłam. To był okres, w którym źle o sobie myślałam. Byłam tak jak ta postać schowana w środku. Zdystansowana i pełna lęku.

Przez te kilka ostatnich lat jak nie widziałam tego obrazu bardzo się zmieniłam. Niby dużo się w moim życiu nie zmieniło, ale  bardzo dużo się zmieniło we mnie. Teraz jak kilka dni temu zobaczyłam znowu ten obraz to poczułam mnóstwo ciepła, miłości. Chciałabym podejść do tej osoby i przytulić ją, powiedzieć jej, żeby się nie bała, że wszystko będzie dobrze. To niesamowite jak bardzo zmieniła się moja reakcja na ten obraz. I dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłam go kupić. Więcej obrazów tej malarki jest na stronie: http://artmiam.wixsite.com/gama/obrazy

A Ty jaki masz obraz siebie w środku? Gdybyś miał dzisiaj siebie namalować, to jaki by to był obraz? Czy byłby smutny, czy radosny? Kolory byłyby jasne i żywe, czy ciemne i niewyraźne? Jakie myślisz, jakie uczucia wzbudzałby on w innych?

James Allan powiedział, że my nie widzimy świata jaki jest, ale takim jakim my jesteśmy.

No więc jak jest u Ciebie? Jaki widzisz świat?

Pełen możliwości? Szczęścia? Miłości?

Czy niebezpieczny? Zły? Beznadziejny?

Co przeważa w Tobie i w Twoim widzeniu świata?

Pamiętaj, że jeśli nie podoba Ci się to co widzisz, to możesz to zmienić, możesz zmienić swój sposób widzenia.

Antoine de Saint-Exupery napisał w Małym Księciu, że dobrze widzi się tylko sercem.

Czy umiesz tak patrzeć?

🙂

 

4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *