DWA ŚWIATY, W KTÓRYCH ŻYJESZ

 

Zwykle jak myślimy o świecie, to myślimy o tym świecie zewnętrznym, o rzeczach, zwierzętach i ludziach, których widzimy. O tym co możemy zobaczyć. Czyli o rezultatach tego jak funkcjonuje i wygląda nasz świat. Ale to jak wygląda nasz najbliższy świat, ten na który my mamy wpływ decyduje nasze myślenie. To jak myślimy i to o czym myślimy.

Najpierw jak się rodzimy to wszystko co nas otacza ma na nas wpływ. Uczymy się czuć. Uczymy się nazywać słowami nowe dla nas rzeczy i uczucia. Z tego powstaje nasze myślenie. To jak myślimy i to o czym myślimy.

A następnie z tego tworzy się nasze nastawienie. A z tym elementów tworzą się nasze przekonania, nasze wybory, nasze decyzje. To czy podejmujemy działanie czy nie.

Nasze działanie tworzy rezultaty. Czasem od razu je widzimy, a czasem musimy trochę poczekać. Bo jak kropla drążą skałę. Tak powstają nasze nawyki. Nasz charakter. Nasz świat. To jak żyjemy. To na co się godzimy.

Dlatego, żeby osiągnąć zmianę trzeba zmienić nasze działanie. Coś robić inaczej. Ale, żeby się chciało to robić, żeby mieć wewnętrzną motywację i wytrwałość potrzeba zmienić swoje przekonania i opinie. A żeby to zrobić trzeba zmienić swoje myślenie. A żeby zmienić swoje myślenie czasem trzeba zmienić swoje otoczenie.

 

Powodzenia w osiąganiu rezultatów jakich pragniesz 🙂

Małgosia

 

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *