DWA SKRZYDŁA MIŁOŚCI

Każdy kto kiedyś przeżył zakochanie pamięta jak miał wrażenie, że unosi się nad ziemią biegnąc na spotkanie z ukochaną osobą, jak rozpierała go energia i chciał sięgać gwiazd. Tylko często potem jak minęła ta faza zakochania to jakoś tak skrzydła opadały i wkraczało rozczarowanie, nieporozumienia i zawód. To dlaczego, że zakochanie i miłość to dwa inne uczucia. Zwłaszcza, że do miłości potrzebne są dwa inne skrzydła, na których często zakochani nie latają.

 

Pierwsze skrzydło to AKCEPTACJA.

 

To rozczarowanie, które może się pojawić w relacji wynika właśnie z tego, że nie akceptujemy drugiej osoby, taką jaką jest. Zakochujemy się w naszym wyobrażeniu o niej. I gdy okazuje się, że ona nie zachowuje się tak jakbyśmy chcieli to jesteśmy źli i sfrustrowani, czujemy się oszukani.

Akceptując drugą osobą taką jaka jest, dążymy do poznania jej taką jaka jest. Dajemy jej przestrzeń na bycie sobą. Nie narzucamy własnego zdania i swoich oczekiwań względem niej. Dajemy jej wolności i czas, żeby rozwinęła się w pełni w osobę taką jaką może być.

Akceptując druga osobę wiemy, że nie jest ona idealna i że będzie popełniać błędy. Jesteśmy na to przygotowani. Wierzymy w nią i towarzyszymy jej, ciesząc się z tego kim jest, takim jakim właśnie jest człowiekiem.

 

Drugie skrzydło to ZROZUMIENIE.

 

Towarzysząc drugiej osobie i coraz lepiej ją poznając, taką jaką jest naprawdę, coraz lepiej możemy ją zrozumieć. Rozwijamy naszą empatię. Korzystając z naszych własnych doświadczeń, akceptując siebie i rozumiejąc siebie możemy lepiej rozumieć drugą osobę. Dlatego możemy dawać jej lepsze wsparcie, żeby łatwiej i pewniej szła przez życie.

Dając zrozumienie łatwiej nam przyjmować drugą osobą taką jak jest. Potrafimy lepiej budować relację pełną poczucia bycia razem, na dobre i na złe.

Dając zrozumienie pomagamy drugiej osobie przeżywać jej życie w sposób bardziej spokojny i pełny.

Dając zrozumienie łatwiej nam wybaczać i okazywać współczucie.

 

Każdy kto czuje się akceptowany, takim jakim jest i kto czuje się rozumiany, wzrasta. To najlepsze środowisko jakie możemy stworzyć dla drugiej osoby. Taka osoba czuje się naprawdę kochana i silna.

W takiej miłości nie ma rozczarowania, poczucia osamotnienia czy wzajemnego oskarżania.

Jest dążenie do prawdy, do radości i do spełnienia.

I to jest właśnie najlepsze w miłości.

 

Trzeba tylko rozwijać w sobie te dwa skrzydła, akceptacji i zrozumienia i wówczas można latać wysoko 🙂 I ciągle, ciągle w górę 🙂

Powodzenia!

Dobrego dnia 🙂

I szczęścia na co dzień 🙂

Małgosia

 

 

 

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *