DLACZEGO LUDZIE SUKCESU MAJĄ WYPEŁNIONY KALENDARZ I ROBIĄ TO CO ZAPLANOWALI

 

Jednym z elementów poczucia, że ma się fajne życie jest to, że ma się przekonanie, że jest się wolnym. Wolnym do robienia tego czego się chce w danym momencie. Dlatego robienie planów, i potem wdrażanie ich wydaje się przeciwne temu. No bo skoro mam wszystko zaplanowane to nie jestem wolny. I wręcz przeciwnie zamiast robić to na co mam ochotę muszę robić to co mam zaplanowane.

Ludzie sukcesu, ludzie szczęśliwi myślą i działają inaczej. Mają nawyk planowania dlatego, że sami wybierają, albo dążą do wybierania tego co chcą robić. A ponieważ mają dużo możliwości spędzania swojego czasu, czy to w pracy czy poza nią, przeznaczają regularnie czas na świadome podejmowanie decyzji jak najlepiej spędzać swój czas. Nad jakimi projektami najlepiej się skupić. Które z nich moją szansę przynieść największe korzyści. Z jakimi klientami pracować. Jakie umiejętności rozwijać. Gdzie zaplanować wakacje. Z kim się spotkać. Zawsze też przeznaczają czas na rodzinę i przyjaciół. Planują też swoje wydatki tak, żeby kupować po najlepszych cenach, a nie na ostatnią chwilę. Ludzie sukcesu planują z dużym wyprzedzeniem. Bo wiele z ich działań wymaga wspólnego działania z wieloma ludźmi, którzy też planują swoje działania.

Ludzie sukcesu szanują swoje cele i swój czas. Szanowanie swoich celów to właśnie przeznaczanie miejsca w swoim życiu na ich realizację. Nie odkładanie ich na nie wiadomo kiedy. Ale zaplanowanie kiedy chcesz je zrobić. Szanowanie swojego czasu to planowanie tego co będziesz robić, bo w każdym dniu masz określoną ilość godzin na działanie i dlatego tylko świadome planowanie tego na co przeznaczysz ten czas da Tobie satysfakcję, że dobrze przeżywasz swoje dni, swoje życie.

Jakie są korzyści z planowania?

  • Wiesz co jest dla Ciebie ważne i zawsze masz na to czas
  • Szybciej osiągasz swoje cele
  • Masz większy spokój w swoim życiu, bo wiesz że jesteś na właściwej drodze do sukcesu

Zaplanowanie to jedna umiejętność, ale druga jeszcze trudniejsza to robić to co się zaplanowało.

Dlatego warto na początku jeśli nie masz nawyku planowania i działania zgodnie ze swoim planem, zaplanować coś co będzie Ci bardzo łatwo zrealizować. Choćby jedną rzecz na dany dzień. I potem to zrobić. Twój mózg zacznie uczyć się takiego schematu działania. A Ty zaczniesz wierzyć w sobie, że możesz, zaczniesz też czuć satysfakcję, że robisz to co zaplanowałeś.

Naprawdę warto zacząć od bardzo prostych, pewnym, że je zrobisz rzeczy. I pomału dodawać coś co będzie wymagać większej energii, większej determinacji, większego zawzięcia, żeby to zrealizować.

Ludzie sukcesu planują swoje cele i zadania na dany rok, dany miesiąc, dany tydzień i dzień.

Ludzie sukcesu wieczorem przeglądają swoje cele na kolejny dzień i od rana robią to zadanie, które jest najtrudniejsze. Jak to powiedział Brian Tracy: jedzą tę żabę” na początek dnia, żeby potem mieć już satysfakcję, że najważniejsze zadanie zostało zrobione.

Ranek to najlepszy moment na robienie najtrudniejszych rzeczy, bo wtedy mamy najwięcej energii i motywacji do tego, żeby to być udany dzień.

Jakie są korzyści z robienia tego co zaplanowałeś?

  • Rozwijasz w sobie wiarę w siebie i samodyscyplinę
  • Twoje cele stają się dla Ciebie naprawdę ważne, bo rzeczywiście przeznaczasz swoją energię i czas na ich realizację
  • Inni ludzie traktują Ciebie poważnie, bo podziwiają Twoją spójność i determinację

Czy masz plan tego co chcesz zrobić w tym tygodniu? W tym miesiącu? Czy wiesz co będziesz robić po przeczytaniu tego artykułu?

Pamiętaj, im więcej masz możliwości, tym większego planowania potrzebujesz, żeby robić to co naprawdę sprawi Ci radość, da satysfakcję i długoterminowe poczucie szczęścia 😊

Powodzenia!

Małgosia

4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *